Mācību platforma KURSI.DZC.LV (https://kursi.dzc.lv/) ir tiešsaistes mācību resurss, kas piedāvā uzlabot informācijas tehnoloģiju un citas prasmes, apgūstot profesionālu un pieredzējušu lektoru veidotus tiešsaistes kursus 

Šo tīmekļa vietni kursi.dzc.lv (alternatīvā piekļuves adrese dzc.thinkific.com) mācību pakalpojumu sniegšanai izmanto  SIA Datorzinību centrs (reģ.nr: 40003308066) (turpmāk tekstā: “DZC” vai “mēs”). Pirms uzsākat izmantot mūsu pakalpojumus šajā vietnē, iepazīstieties ar šeit aprakstīto privātuma politiku. 

Izmantojot mūsu pakalpojumus šajā vietnē, jūs piekrītat šai privātuma politikai. Pretējā gadījumā jūs nedrīkstat izmantot šo vietni un tajā pieejamos mūsu pakalpojumus. 

Šeit redzamā privātuma politika var tikt mainīta vietnes attīstības gaitā, īstenojot jaunas tiesību aktu prasības vai jaunas tehnoloģijas, vai lai uzlabotu mūsu sniegtos pakalpojumus. Tāpēc aicinām jūs regulāri pārskatīt mūsu privātuma politiku. 

DZC ciena jūsu privātumu un apņemamies aizsargāt jūsu personas datus, kurus brīvprātīgi mums nododat. DZC tos apstrādā saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem, Eiropas Savienības datu aizsardzības regulu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Privātuma politika attiecas uz informāciju, kuru DZC saņem gan izmantojot e-pastu, gan šo vietni, gan citā elektroniskās saziņas ceļā. 


PERSONAS DATU IZMANTOŠANA 

Lai DZC varētu nodrošināt jūsu izvēlēto pakalpojumu sniegšanu, kā arī lai sniegtu tieši jums piemērotus piedāvājumus mūsu pakalpojumiem un produktiem, mēs apkopojam jūsu personas datus, ko sniedzat mums brīvprātīgi, kad piesakāties mūsu pakalpojumiem. Atsevišķi datu veidi tiek vākti automātiski saistībā ar pakalpojuma lietošanu. 

Personas dati, ko mēs par jums apkopojam: Jūs varat izvēlēties mums nesniegt prasīto informāciju. Šādā gadījumā jums var nebūt iespējams izmantot noteiktas iespējas, kas pieejamas mūsu vietnes vai pakalpojumu lietotājiem. 

Kad jūs piekļūstat mūsu vietnei un to lietojat, tad tās rīki un tehnoloģijas automātiski apkopo un saglabā noteiktus datus par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni -  ar kādu pārlūkprogrammu, kāda tipa ierīci (datoru, telefonu vai planšeti), informāciju par jūs vispārēju atrašanās vietu (piemēram, valsti), ko mēs iegūstam no jūs IP adreses un citu informāciju, kas attiecas uz to, kā jūs lieto mūsu mājas lapu, pārlūkprogrammu vai ierīci, tai skaitā arī sīkdatnes (cookies), URL informāciju, tīkla savienojuma veidu, valodu, jūs interneta pieslēgumu, IP adresi un operētājsistēmu. 

Informācija, kuru apkopo automātiski, tiek izmantota statistikas datiem, un tajā nav ietverta jūsu personas informācija. Mēs izmantojam šos datus, lai uzlabotu mūsu vietnes un mūsu pakalpojumu piedāvājumus. Tomēr sistēmas automātiski savākto informāciju saistīs ar jūsu personīgo informāciju, ja brīvprātīgi to sniedzāt. 

SĪKDATŅU (COOKIES) UN PIKSEĻU (PIXELS) IZMANTOŠANA 

Sīkdatne ir neliela teksta datne, ko tīmekļa vietne saglabā Jūsu ierīcē (piemēram, dators), kad Jūs atverat mūsu vietni https://kursi.dzc.lv/.  

Saskaņā ar normatīvo regulējumu, lai izmantotu mūsu mājaslapas funkcionalitātei obligāti nepieciešamās sīkdatnes, mums nav vajadzīga Jūsu kā mājaslapas apmeklētāja piekrišana. Savukārt, lai izmantotu sīkdatnes, piemēram, mārketinga un analītikas vajadzībām, mums ir vajadzīga Jūsu piekrišana, par ko Jūs tiksiet informēts ar uznirstošā lodziņa palīdzību (pop-up), kur Jūs varēsiet sniegt savu piekrišanu par sīkdatņu izmantošanu. 

Mēs paturam tiesības izmantot sīkdatņu tehnoloģiskos ekvivalentus, ieskaitot sociālo mediju pikseļus (pixels) atbilstoši dažādu sociālo mediju vietņu politikām. Trešās puses arī var automātiski ievākt jūsu datus.  Dažus no mūsu vietnē iestrādātajiem rīkiem nodrošina trešās puses (e-pastu mārketinga rīki u.c.). Arī šie uzņēmumi var izmantot  sīkdatnes vai tamlīdzīgas tehnoloģijas, lai par jums ievāktu datus gan no viņu vietnēm, gan no Interneta. To, kā trešās puses ievāc un izmanto jūsu datus, nosaka viņu privātuma politikas, kas ir norādītas viņu mājas lapās. 

IEGŪTO DATU PIELIETOJUMS 

Mēs apkopojam un izmantojam iepriekš minētos datus, lai nodrošinātu jums efektīvu, jēgpilnu un īpaši jums piemērotu mūsu vietnes, sniegtās informācijas un pakalpojumu lietošanas pieredzi. Mēs varam izmantot jūsu datus, lai: 

- sniegtu jums pakalpojumus, ņemot vērā pieteikumā solīto pamatojumu, uz kā pamata jūs mums brīvprātīgi uzticējāt savus datus (piemēram, lai saņemtu mūsu piedāvājumus, pakalpojumus utt); 

- personalizētu un uzlabotu jūsu pieredzi saistībā ar mūsu vietnes lietošanu vai pakalpojumiem, tai skaitā, novērstu lietošanas tehniskās problēmas, saglabātu jūsu izvēlētās iespējas, kā arī izstrādātu jaunus produktus un pakalpojumus; 

- informētu jūs par izmaiņām mūsu vietnē, ieskaitot šo privātuma politiku, un mūsu sociālo mediju lietošanas vietnēs; 

- izpildītu savas saistības un pamatotu mūsu tiesības, kas balstītas uz vienošanos starp jums un mums (piemēram, aizsargātu ar autortiesībām to pakalpojumu saturu, uz ko tas attiecas); 

- lai sazinātos ar jums saistībā ar jūsu izvēlēto pakalpojumu, tostarp ar e-pastu, paziņojumiem, telefoniski, īsziņām vai citām ziņām; 

- lai apstrādātu maksājumu par mūsu pakalpojumiem, lai sagatavotu rēķinus, kā arī izpildītu jebkuru līgumu starp jums un mums, nodrošinot jūsu apkalpošanu;

- citam iemeslam, kam jūs piekritāt vai kas ir atļauts ar likumu. 

Mēs varam izmantot jūsu personiskos datus tiešā mārketinga nolūkos, lai: 

- nodrošinātu jums papildus informāciju par mūsu un mūsu filiāļu sniegtajiem pakalpojumiem un produktiem, sūtot tiešā mārketinga e-pastus un jaunumus tikai ar jūs iepriekš izteiktu piekrišanu, ko jūs sniedzat, kad piesakāties uz mūsu jaunumiem. 

- veidotu un virzītu reklāmas dažādos, jūsu izmantotos sociālajos medijos vai mājas lapās (gan izmantojot datoru, gan mobilo telefonu vai planšeti). 

- Izveidotu, uzlabotu un virzītu mūsu mārketinga ziņojumus ar sociālo mediju nodrošinātiem reklāmas rīkiem. 

JŪSU E-PASTA INFORMĀCIJA UN TĀ IZMANTOŠANAS POLITIKA 

Ja izvēlaties sazināties ar mums pa e-pastu, mēs varam saglabāt jūsu e-pasta ziņojumu saturu kopā ar e-pasta adresi un mūsu atbildēm. Mēs apņemamies saglabāt jūsu e-pasta adreses konfidencialitāti. Mēs nepārdodam, neiznomājam un neatklājam trešajām pusēm jūsu e-pasta adresi. Mēs uzglabājam informāciju, kuru jūs mums nosūtāt pa e-pastu, saskaņā ar atbilstošo likumdošanu. E-pasts netiek atpazīts kā drošs saziņas līdzeklis, tāpēc atbildība par saturu, kas ir jūsu e-pasta ziņojumā, ir tikai jūsu. Lai jūs varētu saņemt mūsu bezmaksas e-pasta paziņojumus, jums, reģistrējoties mūsu vietnē, ir jāizsaka sava piekrišana par to saņemšanu un jūsu datu apstrādi. Jūsu dati tiks izmantoti tikai šim konkrētajam mērķim. Ja vēlāk izlemsit, ka turpmāk nevēlaties saņemt šādus e-pastus par jaunumiem un piedāvājumiem, jūs jebkurā laikā varēsit atteikties no to abonēšanas. Katrā sūtītajā e-pasta ziņā būs ietverta saite “Atteikties no jaunumiem”, “Atrakstīties” vai “Unsubscribe”. Lai atteiktos, varat vērsties pie mums arī rakstot uz e-pastu kursi@dzc.lv. 

TREŠO PUŠU VIETNES UN TO NODROŠINĀTS SATURS, KO IZMANTOJAM MŪSU VIETNĒ 

Mēs neietekmējam privātumu politiku, kas ir trešajām pusēm, pakalpojumu nodrošinātājiem un sadarbības partneriem, par kuriem jūs tiešā vai netiešā veidā uzzināt mūsu vietnē vai mūsu lapās sociālajos medijos. Jebkuri dati, ko jūs tiem sniedzat vai ko tie par jums ievāc (ieskaitot trešo pušu saturu, ja tāds ir iekļauts mūsu vietnē) attiecas uz viņu privātuma politiku. Informācijas ievākšana un ievērošana par viņu privātuma politiku ir jūsu atbildība. 

PERSONAS DATU UZGLABĀŠANAS LAIKS 

Personas dati tiek glabāti līdz: 

- līgumsaistību izpildei, kā ar normatīvajos aktos noteikto laika posmu pēc tam, kamēr ir iespējams celt prasību tiesā civiltiesiskā kārtībā (10 gadi); 

- noteiktā apstrādes mērķa sasniegšanai; 

- ciktāl normatīvais regulējums nosaka pienākumu apstrādāt un/vai uzglabāt šādus datus, (piemēram, grāmatvedības prasības); 

- ja apstrāde notiek, pamatojoties uz piekrišanu (piemēram, sīkdatņu gadījumā), personas dati tiek apstrādāti tik ilgi, kamēr sniegtā piekrišana ir spēkā un tā nav atsaukta. 

Neaktīvu lietotāju profili tiek dzēsti pēc diviem gadiem. 

Kad personas datu glabāšanas periods ir beidzies, tie tiek drošā veidā neatgriezeniski dzēsti vai anonimizēti.

JŪSU INFORMĀCIJAS NODOŠANA TREŠAJĀM PERSONĀM 

Jūsu personas dati netiek neatbilstošā veidā nodoti tālāk citām personām. Personas dati var tikt nodoti tālāk: 

- bankām norēķinu veikšanai un maksājumu administrēšanas sistēmai Stripe (veicot apmaksu ar bankas karti); 

- IT pakalpojumu sniedzējam (Thinkific); 

- valsts iestādēm normatīvajā regulējumā noteiktos gadījumos un vajadzīgajā apmērā; 

- Mācību platformas pārdošanas gadījumā jaunajam saistību pārņēmējam, kā arī iesaistītajiem uzņēmumiem, ja notiek uzņēmumu apvienošanās vai pārņemšana. 

- analītikas pakalpojumu sniedzējiem, lai mēs varētu analizēt, kā mūsu lietotāji izmanto pakalpojumu un uzlabotu lietotāju pieredzi. 

KONKURSI, KAMPAŅAS UN APTAUJAS 

Laiku pa laikam mēs varam piedāvāt jums piedalīties konkursos, kampaņās un/vai aptaujās. Šī konfidencialitātes politika attiecas arī uz šādām īpašām akcijām, ja vien nav norādīts citādi katrā no šādiem piedāvājumiem. 

DROŠĪBA 

Mēs esam apņēmušies aizsargāt lietotāja informāciju. Personas datiem, ko mēs apstrādājam, piekļūst tikai darbinieki un uzņēmumi, kuriem šī informācija ir jāapstrādā (piemēram, grāmatvedības pakalpojumu sniedzējs). 

Ja jūs saņemat pakalpojumu, piemēram, piedalāties mācībās, kurām var piekļūt ar paroli, tad jums piešķirtā parole aizsargā jūsu lietotāja kontu. Lai nodrošinātu nepieciešamo drošības līmeni, jums ir jāizmanto unikāla un droša parole, jāierobežo piekļuve savam datoram un pārlūkprogrammai, kā arī jāizlogojas no sava profila pēc pakalpojuma izmantošanas. Tomēr, pat ja mēs veicam datu aizsardzības piesardzības pasākumus, neviens elektroniskās drošības pasākums nav pilnīgi drošs, un mēs nevaram garantēt lietotāja informācijas drošību. 

DATU SUBJEKTA TIESĪBAS 

Jums ir visas tiesības, ko garantē Vispārīgā datu aizsardzības regula, tajā skaitā: 

- tiesības piekļūt personas datiem un saņemt informāciju par to apstrādi; 

- tiesības lūgt izlabot nepareizus, neprecīzus vai nepilnīgus personas datus. Mēs vēršam uzmanību uz nepieciešamību atjaunināt Jūsu datus Mācību platformā, ja tie mainās; 

- tiesības atsaukt piekrišanu bez paskaidrojuma; 

- tiesības uz datu pārnesamību; 

- tiesības tikt aizmirstam; 

- tiesības ierobežot vai iebilst pret datu apstrādi; 

- tiesības vērsies ar sūdzību Datu valsts inspekcijā (www.dvi.gov.lv) vai tiesā u.c. 

Lai šīs tiesības īstenotu, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot kādu no šīm iespējām: 

- iesniedziet rakstveida iesniegumu mums klātienē atbilstoši juridiskajai adresei; 

- nosūtiet ar drošu elektronisku parakstu parakstītu iesniegumu uz e-pastu: dzc@dzc.lv.

PRIVĀTUMA POLITIKAS IZMAIŅAS 

Ja mēs mainīsim nosacījumus, kā mēs apstrādājam lietotāju personīgo informāciju, mēs jums par to paziņosim, izmantojot e-pastu, uz jūsu norādīto e-pasta adresi un publicēsim informāciju tīmekļa vietnē. Datums, kurā privātuma politika tika pēdējo reizi pārskatīta, ir norādīts lapas sākumā. Jūs esat atbildīgs par to, lai nodrošinātu, ka mūsu rīcībā ir aktuāla, aktīva un piegādājama e-pasta adrese (ja mūsu e-pasts jūsu nesasniedz jūsu mēstuļu filtru vai citu jūsu e-pasta servera vai pakalpojumu sniedzēja  iestatījumu vai darbības dēļ, tad jums ir jāveic nepieciešamie pasākumi situācijas risināšanai. Jūsu pienākums ir periodiski apmeklēt un atkārtoti iepazīties ar mūsu vietnē publicēto privātuma politiku, lai pārliecinātos, vai tajā nav veiktas izmaiņas. 

SAZIŅA AR MUMS 

Jautājumus vai komentārus saistībā ar privātuma politiku jūsu varat sūtīt uz e-pasta adresi kursi@dzc.lv. Atbilde tiks sniegta ne vēlāk kā 30 dienu laikā kopš pieprasījuma saņemšanas. 

SIA Datorzinību centrs, Reģ.nr.: 40003308066, juridiskā un faktiskā adrese: Lāčplēša iela 41, Rīga LV-1011. 

Jebkādus jautājumus par jūs personas datu apstrādi sūtiet mums uz norādīto e-pastu, lai varam sniegt skaidrojumu par apstrādes jautājumiem un veikt izmaiņas, ja tādas jums ir nepieciešamas.